Vaquero ma swój początek w 2010 roku, kiedy na polskim rynku właściwie nie było kabur do rewolwerów czarnoprochowych.

Chęć posiadania własnej kabury, wolny czas i okoliczności spowodowały, że powstała pierwsza  wykonana całkowicie własnoręcznie moja własna kabura.

Poszukiwanie właściwej skóry, nici i wiedzy jak się do tego zabrać okazało się być tak interesującym
i wciągającym zajęciem, że pochłonęło mnie bez reszty. Pomysł na kolejne produkty był  nieunikniony. Następnym krokiem stał się kompletny pas kowbojski, który błyskawicznie znalazł swojego nabywcę. 
Przyjemność jaką dawała praca w skórze i odkrywanie nowych dla mnie sposobów jej formowania stała się dominująca w moim życiu. Zrodził się wówczas pomysł na spełnienie  marzenia
o posiadaniu własnej firmy. Wyzwaniem była nazwa, z pomocą przyszła książka o kowbojach, którą dostałem od rodziców, opisująca teksańskich i meksykańskich dzielnych pasterzy bydła nazywanych Vaqueros.

Celem stało się zbudowanie podstaw pod wartościową i cenioną markę, tak by kabury i pasy miały w sobie coś więcej niż tylko materialną formę. Efekty przychodzą stopniowo. Posiadacze  wymarzonych rewolwerów docenili wysoką jakość wykonania i dbałość

o szczegóły. Wracają ,aby uzupełniać swoje kolekcje.

Moim celem jest satysfakcja  klientów Vaquero. Chciałbym aby moje produkty z biegiem lat zyskiwały na wartości i funkcjonalności
a użytkowanie ich dawało przyjemność i zadowolenie. Jest to trudne zadanie, którego podejmuję się każdego ranka kiedy zapalam światło w swojej pracowni….. zaczynam projektować…..kroić…… i szyć.    

Staram się postępować zgodnie z przesłaniem, które weszło mi w krew i chętnie sie nim dzielę:

?Czerpię inspirację z najlepszych mistrzów minionej epoki, kiedy to dobry projekt, najwyższej jakości materiały i duma z pracy rzeczywiście się liczyła. Jestem rzemieślnikiem. Dążę do stworzenia ponadczasowej jakości. Dla mnie wykonanie i dbałość o szczegóły to podstawa. Wierzę, że suma wszystkich detali stanowi o ostatecznym efekcie. Pragnę by przedmioty z powrotem wykonywane były tak by służyły i nie rozpadały się po ściśle wyliczonym czasie. By ich posiadanie dawało satysfakcję
i przyjemność. By wróciła pewność, że nabywane dobra faktycznie mają taką wartość jak cena, za jaką je kupujemy. By z powrotem na metkach widniał napis wyprodukowano w Polsce. To mój sposób myślenia, filozofia, przekonanie i duma.?

Zapraszam do obejrzenia galerii i zapoznania się z ofertą sklepu, która stale powiększa się o nowe produkty jak kabury, pasy, portfele , torby i drobna galanteria skórzana.

Mam nadzieję że każdy znajdzie tu coś dla siebie a  radość z zakupów  będzie dla Państwa tak samo duża jak moja z ich tworzenia.